Newsletter

Wypełnij poniższy formularz i zamów darmowe powiadomienia o nowych artykułach prosto na swoją skrzynkę mailową. Dzięki temu zapewnisz sobie, jako pierwszy informacje o nowościach! Nie zapomnij kliknąć w link potwierdzający zamówienie subskrypcji. Jeżeli nie otrzymałeś wiadomości z odnośnikiem - sprawdź folder SPAM.

Otrzymuj posty na e-mail

poniedziałek, 21 września 2015

SABAT MABON

Mabon, jesienna równonoc...
Słabnąca siła Słońca oraz powoli żółknące liście to oznaki nadchodzącego Sabatu, który odbędzie się nocą z 22. na 23. września.
Starożytni Grecy w tym czasie świętowali zejście Bogini Kory do podziemnego świata, Hadesu. Delikatna i wiecznie uśmiechnięta Panna stawała się królową świata poniżej, Persefoną.Mabon jest kolejnym obrzędem podziękowania za obfitość, jaka nas dotychczas spotkała.


Mabon obwieszcza nam zbliżającą się jesień, czas zadumy, skupienia się na wnętrzu oraz wyciągnięcia wniosków z naszych działań. Jesień to również pora przejścia.

Piękne i słoneczne lato odchodzi w niepamięć ustępując zimie.

Chociaż pogoda na zewnątrz tego nie zwiastuje, jesienna równonoc tradycyjnie obfituje w różne odcienie brązu, żółci i czerwieni. W czasie tego Sabatu warto wybrać się do lasu. Poczuć życiodajną energię drzew oraz nazbierać gałązek, kasztanów i dorodnych żołędzi, które mogą się nam przysłużyć jako magiczna ozdoba domostwa.

Rytualnymi roślinami są: orzechy, żołędzie, chmiel oraz winorośl.

Zapachy towarzyszące Mabon to: mirra, szałwia oraz kora dębowa.

Bóstwami opiekuńczymi tego Sabatu są: Demeter, Kora/Persefona, Dionizos oraz Hades.

Mabon sprzyja wróżbom oraz życzeniom. :)

Tekst Mateusz Stefaniak

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Będzie nam miło, jeśli zostawisz komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
09 10