Newsletter

Wypełnij poniższy formularz i zamów darmowe powiadomienia o nowych artykułach prosto na swoją skrzynkę mailową. Dzięki temu zapewnisz sobie, jako pierwszy informacje o nowościach! Nie zapomnij kliknąć w link potwierdzający zamówienie subskrypcji. Jeżeli nie otrzymałeś wiadomości z odnośnikiem - sprawdź folder SPAM.

Otrzymuj posty na e-mail

sobota, 23 września 2017

Sabat Mabon Równonoc Jesienna

Sabat MABON (już o nim pisałyśmy w 2015 roku, Sabat Mabon )


– jest świętem celebrującym zebrane plony, poświęcenie i przetrwanie. Dziękuję się nie tylko za jedzenie, ale również za poniesioną ofiarę by przetrwać. Odbywa się on w trakcie równonocy jesiennej. Czas równonocy jest czasem targowania się światła z ciemnością. Wywołuje on silne poczucie straty wraz z odchodzącym latem. Dziękujemy za dar życia, które jest bardzo cenne.  To doskonały moment na wsłuchanie się w siebie, podsumowanie roku i zebranych życiowych doświadczeń. Mabon towarzyszą motywy wdzięczności, śmierci, smutku i zbliżającej się zimy i jest to okres starań osiągnięcia wewnętrznej równowagi.  Jest to jednocześnie czas radosny, gdyż dzięki tym odczuciom doceniamy wszystko to co do tej pory osiągnęliśmy, doceniamy piękno wokół nas, zebrane plony, które możemy zawekować na zimę i cieszyć się smakiem lata w długie zimowe wieczory. Dlatego w sabat Mabon czcimy Słońce, którego będzie coraz mniej. Wychodźmy na powietrze i napawamy się zachodami słońca, lub jeśli nie mamy takiej możliwości, wstańmy wcześniej by chociaż nacieszyć się jego wschodem.  Warto także w tym czasie oddać cześć Księżycowi.
Mabon to święto jesieni zatem kolorem sabatu jest brąz i pochodne. Przystrajamy stół kłosami, wszelkimi żółtymi, czerwonymi, brązowymi, złotymi  czy pomarańczowymi świecami, wstążkami. Używamy miodowych, sosnowych czy pomarańczowych kadzideł. Serwujemy potrawy ze zbóż, orzechów, z owoców, z dodatkiem miodu i win. Wszystko gorące.
Ja co roku z moimi dziećmi po pracy wybieramy się do parku i zbieramy liście. Ważne by liście miały różny kolor.
CZERWONE  - będą idealne dla życzeń związanych z miłością i partnerstwem, ZIELONE odpowiednie są dla zdrowia, pieniędzy i szczęścia, BRĄZOWE dla ochrony a ŻÓŁTE dla tych którzy chcą nabrać większej pewności siebie.
W domu zapalamy świecę idealną dla święta  Mabon czyli pomarańczową, żółtą, bordową bądź brązową. Na liściach mazakiem lub markerem /sprawdziłam jest idealnie, długopis robił dziury / piszemy życzenie.
Bernadetta

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Będzie nam miło, jeśli zostawisz komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
09 10