Newsletter

Wypełnij poniższy formularz i zamów darmowe powiadomienia o nowych artykułach prosto na swoją skrzynkę mailową. Dzięki temu zapewnisz sobie, jako pierwszy informacje o nowościach! Nie zapomnij kliknąć w link potwierdzający zamówienie subskrypcji. Jeżeli nie otrzymałeś wiadomości z odnośnikiem - sprawdź folder SPAM.

Otrzymuj posty na e-mail

piątek, 1 czerwca 2018

Bezinteresowność w dzisiejszych czasach jest na wagę złota.

Cześć Wam, tu Ewelina. Dziś napiszę Wam nieco o tym, jak możecie sami zmienić świat :)

Media cały czas bombardują nas złymi wiadomościami: wojny, gwałty, morderstwa, napady. Wystarczy właściwie już tylko odpalić komputer. Jakby inne wiadomości nie istniały, wszędzie widzimy zło. Owszem, można spotkać wirtualne zbiórki na bezdomnych, chorych, dzieci, czy nawet zwierzaki i schroniska. Ale jest to wciąż tylko w formie udostępniania na przykład na FB, czy wykonany wirtualny przelew i z głowy. Jest to tak bardzo nienamacalne...


Zaczęło się niepozornie, grupka paru osób, w tym Bernadetta, po prostu zaczęły wyprowadzać Lita. Ten 13-sto letni doży emeryt nie mógł już sam chodzić i trzeba było go nosić. Nikt się nie zastanawiał. Powstała otwarta grupa na FB, bo tak najłatwiej nadzorować i notować kto i kiedy się pojawi. Bernadetta zaczęła ustalać dyżury, aby zawsze były 4 osoby do noszenia psa. Grupa ma się coraz lepiej, rośnie w liczbę chętnych, którzy pragną wesprzeć Lita i jego właścicielkę. A wszystko to z czystej chęci pomocy.  Dlaczego? Bo można. Po co? Żeby pomóc. Tak po prostu.. Przez te parę miesięcy przekonaliśmy się, że gdy się bardzo czegoś chce, można. I to niewielkim nakładem, bo wystarczy siła naszych mięśni i odrobina czasu. Zamiast siedzieć przed komputerem, można iść na spacer z najstarszym dogiem w Polsce :)
Na dzień dzisiejszy Drużynę Lita można bardzo łatwo znaleźć, ale warto też rozejrzeć się wokół siebie, może ktoś inny potrzebuje pomocy. Drużyna Lita jest dowodem, że WSZYSTKO JEST MOŻLIWE. Spróbuj i Ty, załóż swoją Drużynę Lita. Niech to będzie Azor sąsiadki z 3 piętra, która chodzi o kulach, czy Amik sąsiada na wózku. Naprawdę tak niewiele zmienia tak wiele. Możesz zmienić świat, zacznij od siebie. Rozejrzyj się, działaj.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Będzie nam miło, jeśli zostawisz komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
09 10